Kompleksowy leasing pracowników z Ukrainy

Leasing pracowniczy polega na wypożyczeniu pracowników innej firmie bądź też klientowi prowadzącemu działalność. Leasing pracownika odbywa się na określony wcześniej czas lub dotyczy wykonania konkretnego zadania.

Wszystkie formalności z zakresu opłat i kadr pozostają po stronie firmy udzielającej leasingu, czyli w tym przypadku agencji pracy tymczasowej. W obecnych czasach wielu pracodawców decyduje się na zatrudnianie pracowników z Ukrainy, którzy wyróżniają się ponadprzeciętnym zaangażowaniem i motywacją do pracy. Przydzielone zadania wykonują rzetelnie i sumiennie. Dla firm, które obawiają się wysokich kosztów oraz kwestii prawnych związanych z rekrutacją osób spoza Polski – istnieje korzystne rozwiązanie w postaci leasingu pracowników z Ukrainy. 

Zalety leasingu

Mniejsze koszty

Większe możliwości

/

Mniejsza odpowiedzialność

Jak wygląda leasing pracowników ze Wschodu?

Agencja pracy oferująca leasing pracowników z Ukrainy we Wrocławiu zajmuje się wszelkimi formalnościami dotyczącymi zatrudnienia w Polsce pracownika spoza kraju. Firma bierze na siebie nie tylko rekrutację, co również zalegalizowanie pobytu oraz pracy we Wrocławiu. Poza tym dana osoba zostanie odpowiednio przeszkolona do pracy na nowym stanowisku. Leasing pracownika z Ukrainy może być rozwiązaniem na dłuższy okres czasu, ale również to dobra opcja w przypadku nagłej potrzeby. Osoba zatrudniona przez agencję ma możliwość wykonywania jednorazowych zadań, zapełnienia braków kadrowych związanych z brakiem fachowców z danej dziedziny na rynku, a również zastąpienia nieobecnego pracownika firmy w przypadku jego urlopu lub choroby. 

Jakie korzyści dla pracodawcy generuje leasing pracowników z Ukrainy?

Pracodawca decydujący się na leasing pracowników z Ukrainy we Wrocławiu może liczyć na pomoc specjalistów bez względu na to, gdzie znajduje się siedziba jego firmy: Wrocław, Poznań, Kraków, Katowice, Opole, Zielona Góra, Tarnów, Częstochowa, Legnica, Kalisz, Łódź, Kielce, Łódź czy Warszawa. Agencja pracy we Wrocławiu zajmuje się nie tylko outsourcingiem pracowników i oferowaniem pracy tymczasowej – tutaj otrzymasz także kompleksowy leasing pracowników ze Wschodu. Zdecydowanie się na ten krok powoduje, że pracodawca nie ponosi żadnej odpowiedzialności prawnej w kwestiach związanych z danym pracownikiem – może zająć się bieżącymi sprawami w firmie. Nie ma potrzeby, aby właściciel firmy podpisywał jakiekolwiek umowy cywilno-prawne z pracownikiem z Ukrainy. Ponadto to agencja odpowiada ze rekrutację oraz zapewnienie legalizacji pobytu i zapewnienie wszelkich formalności dotyczących zakwaterowania, szkolenia BHP, ubezpieczenia. Co ważne – wynagrodzenie za wykonaną pracę także reguluje agencja pracy. 

Dla wielu pracodawców leasing pracowników z Ukrainy może być doskonałym sposobem na ukształtowanie struktury zatrudnienia w firmie, a także redukcji kosztów. Minimalizowanie stałych kosztów pracy opiera się na maksymalnym ograniczeniu liczby pracowników. W przypadku konieczności zdobycia nowych rąk do pracy podczas tzw. gorącego okresu, nie trzeba zatrudniać nowych osób, a jedynie wynająć je na czas wykonania określonych zadań. Wobec tego leasing pracowników we Wrocławiu będzie najlepszą opcją dla firm o sezonowym charakterze pracy. Co ważne – w przypadku nieobecności pracownika agencja pracy zobowiązuje się do natychmiastowego zapewnienia zastępstwa na jego miejsce. 

Agencja pracy tymczasowej dysponuje rozbudowaną bazą pracowników z każdej branży – w tym dotyczy to także kandydatów z Ukrainy. W związku z tym – decydując się na skorzystanie z usług firmy istnieje gwarancja, że pracownik w pełni spełni oczekiwania klienta i doskonale odnajdzie się na danym stanowisku. 

Jakie korzyści z leasingu pracowniczego otrzymuje pracownik z Ukrainy?

Obywatele Ukrainy ubiegający się o pracę muszą otrzymać zgodę na pobyt i pracę w Polsce. To zadanie również pozostaje w gestii agencji pracy tymczasowej. Twoja firma ma siedzibę w jednym z mniejszych miast: Legnica, Brzeg, Oława, Oleśnica, Świdnica, Namysłów, Lubin, Nowa Sól, Strzelin, Trzebnica, Wałbrzych, Środa Śląska, Wołów, Jelcz Laskowice, Nysa, Dzierżoniów, Kłodzko, Kąty Wrocławskie, Jawor? Nie ma problemu! Agencja dopełni wszelkich formalności, aby wybrany pracownik pojawił się jak najszybciej w Twojej firmie. Obywatel Ukrainy ze strony agencji może liczyć na kompleksową obsługę formalno-prawną. Ponadto w ramach współpracy specjaliści zajmują się: uzyskaniem wizy w Konsulacie Rzeczypospolitej Polskiej na terenie Ukrainy, rejestrowaniem oświadczeń dotyczących zamiaru pracy poza granicami kraju oraz przedłużeniem pobytu w oparciu o zezwolenie na pracę lub Kartę Pobytu. 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego rynku, agencja pracy tymczasowej we oferuje także przeszkolenie pracowników z Ukrainy do pracy na danym stanowisku, zakwaterowanie, a nawet dowóz do miejsca pracy. 

Czy warto zatrudniać pracowników z Ukrainy?

Warto wiedzieć, że pracownicy z Ukrainy wyróżniają się szczególnym zaangażowaniem, chęcią i motywacją do podjęcia pracy na terenie Polski. Dla nich to sposób na podniesienie swoich kwalifikacji, a także całkowitą zmianę otoczenia. Wschodni sąsiedzi Polski specjalizują się w wielu branżach, również tych, w których w naszym kraju panuje deficyt fachowców. Chętnie podejmują pracę na terenie całej RP – cechuje ich elastyczność, a także decyzyjność. Ukraińcy są bardzo samodzielni w działaniu, rzetelni i robią wszystko, aby wykonywać powierzone zadanie zgodnie z intencją pracodawcy. 

Leasing pracowników z Ukrainy – idealny wybór dla branż cechujących się sezonowością

W obecnym świecie prowadzenie firmy to niezwykle dynamiczny i ewoluujący proces. Braki kadrowe zdarzają się w niemal każdym przedsiębiorstwie i dotyczy to zarówno zwolnień, urlopów, chorób pracowników, jak i braku specjalistów na polskim rynku. Branże cechujące się sezonowością wymagają szybkiej i efektywnej rotacji pracowników, którzy wspomogą działania firm w okresie wzmożonej produkcji czy zniwelują koszty poprzez brak konieczności zwalniania osób pracujących na etacie.  

Jak przebiega leasing pracowników z Ukrainy we Wrocławiu?

Bardzo proste i skuteczne rozwiązanie dla Twojej firmy. Leasing pracowniczy przebiega w oparciu o kilka etapów:

  • kontakt z agencją pracy tymczasowej i zgłoszenie zapotrzebowania na danego pracownika – na tym etapie zostanie przeprowadzony szczegółowy wywiad, aby określić potrzeby klienta (specyfika branży i danego stanowiska pracy, wielkość zapotrzebowania, termin i czas wykonywania pracy u klienta);
  • przedstawienie konkretnej oferty (co wchodzi w skład oferowanych usług) oraz podpisanie umowy,
  • kompletowanie pracowników – pojedynczo lub grupowo w zależności od preferencji i zapotrzebowania pracodawcy,
  • korzystanie przez firmę z potencjału pracowników zatrudnionych z Ukrainy,
  • regularne rozliczanie z klientem.

Leasing pracowników z Ukrainy – sposób rozliczenia

Pracodawca zatrudniający pracowników z Ukrainy we Wrocławiu rozlicza się z agencją pracy w oparciu o liczbę godzin wykonanych przez pracownika i stawkę zawartą w umowie. W dalszej kolejności agencja wypłaca wynagrodzenie pracownikom za wykonane zadania. Agencja pracy tymczasowej nie pobiera dodatkowych opłat. 

 

Skontaktuj się z nami

Kompleksowy leasing pracowników z Ukrainy

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

7 + 10 =

Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego