Doradztwo personalne

Agencja doradztwa personalnego odgrywa szczególną rolę w procesie rekrutacji – zapewnia właściwą selekcję kandydatów na dane stanowisko pracy.

Jak wiadomo znalezienie odpowiednich pracowników jest kluczowe, bo swoim zaangażowaniem są oni w stanie poprawić efektywność działań przedsiębiorstwa. Agencja pracy tymczasowej przeprowadza  niezliczoną ilość rekrutacji, dzięki którym pomaga pracodawcom w wybraniu najlepszej osoby na proponowane stanowisko. Zależy jej na znalezieniu nie tylko wysoko wykwalifikowanych pracowników, ale dodatkowo potrafiących skutecznie współpracować z resztą zespołu. W końcu od tej pory wspólnie będą tworzyć firmę.

Co gwarantujemy

 

Rzetelność i profesjonalizm

Rzeczową pomoc w określeniu profilu poszukiwanego pracownika

i

Elastyczną ofertę

Sprawną i skuteczną rekrutację

Wysokie standardy współpracy

Czym jest doradztwo personalne?

Jeżeli zmagasz się z problemami dotyczącymi zarządzania pracownikami czy systemem ich motywowania – doradztwo personalne jest również dla Ciebie! Najprościej mówiąc, to pomoc przedsiębiorcom w pozyskiwaniu, zatrzymywaniu oraz szkoleniu pracowników przy wykorzystaniu niezbędnej znajomości rynku i branży, w której funkcjonuje Klient. Doradztwo personalne mogą świadczyć zarówno indywidualni doradcy, jak i firmy doradztwa personalnego. Należy zaznaczyć, że jest to jednak bardzo dynamiczny i skomplikowany proces, więc warto podjąć współpracę z kimś, kto posiada odpowiednie kompetencje.  Doświadczenie w zarządzaniu i doradztwie personalnym pozwala na profesjonalne i rzetelne prowadzenie działań w zakresie HR. 

Jakie usługi świadczone są przez firmy doradztwa personalnego?

Funkcjonujące na rynku agencje pracy mogą samodzielnie kształtować zakres wykonywanych czynności np. outsourcing pracowników, praca tymczasowa czy właśnie doradztwo personalne i zawodowe. Jeżeli chodzi o doradztwo HR, można wyróżnić trzy najważniejsze usługi świadczone przez naszą agencję pracy tymczasowej we Wrocławiu: 

 • doradztwo lub całościowe przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego – doradca personalny wykorzystując swoje kompetencje prowadzi rekrutację, której celem jest znalezienie wykwalifikowanego pracownika na konkretną posadę. Doradca może korzystać z istniejącej bazy kandydatów oraz sprawdzać ich wiedzę i umiejętności pod kątem danego stanowiska pracy.
 • usługi doradcze – zatrudnienie pracownika to jedno, ale równie ważne jest udzielenie mu pomocy w integracji z resztą zespołu, a także przyzwyczajeniem go do nowego stanowiska pracy. W tym przypadku kluczowy jest efektywny system motywowania pracowników, nagradzania oraz wsparcia możliwości rozwoju osobistego.
 • szkolenia – regularne szkolenia pracowników to niezbędny element tworzenia zgranego i efektywnego zespołu pracowniczego. Doświadczona agencja zajmuje się szkoleniem osób będących na różnym szczeblu zawodowym.
 • pomoc w zarządzaniu zespołem – każdy pracodawca niekiedy zmaga się z problemami w zarządzaniu zespołem. Specjaliści pomogą Ci w zdiagnozowaniu ich przyczyny, a następnie przedstawią najkorzystniejsze rozwiązania i sposoby przeciwdziałania takim sytuacjom.

Kto tworzy nasz zespół?

W skład kadry wchodzą wyłącznie specjaliści, którzy znają się na swoim fachu i zarówno z doradztwem personalnym, jak i zawodowym mają do czynienia od lat. Zespół tworzą m.in. socjologowie, psychologowie, a także osoby zawodowo związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Co ważne – doradcą personalnym nie może zostać każdy. Należy posiadać odpowiednie predyspozycje, które nie tyle ułatwią pracę, co po prostu pozwolą ją wykonywać. Osoba zajmująca się doradztwem HR powinna być przede wszystkim komunikatywna oraz otwarta na ludzi. Niezbędne jest także podejście proklienckie i asertywność. Praca z ludźmi bardzo często sprawia dużo trudności, więc trzeba umieć radzić sobie z niepowodzeniami i niekiedy nieprzychylnym nastawieniem rozmówcy. Doradca personalny jest osobą, której zadanie to wprowadzenie dynamizmu, zainteresowana do rozmowy – kreatywność to w tym przypadku szczególnie pożądana cecha. Poza tym przy pracy z człowiekiem kluczowa może okazać się odporność na stres, a także presję czasu. Trzeba pamiętać, że doradztwo personalne to nie spotkanie przebiegające w sztywnej atmosferze i o jasno postawionych zasadach – najważniejsza jest chęć poznania drugiego człowieka. Pracownicy agencji pracy tymczasowej zajmującej się doradztwem personalnym we Wrocławiu są na to najlepszym przykładem! 

Odpowiednie przygotowanie merytoryczne oraz doświadczenie sprawiają, że jesteśmy gotowi do podjęcia się każdego zlecenia. Cały czas pozostajemy do dyspozycji naszych Klientów. Nie ważne, gdzie znajduje się siedziba Twojej firmy:  Wrocław, Poznań, Kraków, Katowice, Opole, Zielona Góra, Tarnów, Częstochowa, Legnica, Kalisz, Łódź, Kielce, Łódź Warszawa czy Zielona Góra – jesteśmy do Twoich usług!

Doradztwo personalne – niezbędne wartości

Jako lider w branży doradztwa personalnego i zawodowego, a także wykwalifikowana agencja pracy wyróżniamy się na tle konkurencji swoim zaangażowaniem i dbałością o dobro Klienta. Dokładamy wszelkich starań, aby osiągnąć jak najbardziej wymierne korzyści dla każdego pracodawcy. Jakimi wartościami kierujemy się w naszej pracy?

Decydując się na skorzystanie z usług agencji pracy tymczasowej, możesz liczyć na:

 • indywidualne podejście – do każdego zlecenia podchodzimy z największą starannością i zaangażowaniem,
 • bezproblemowa współpraca – traktujemy naszych Klientów, jak sami chcielibyśmy być traktowani, zapewniamy maksymalny komfort współpracy,
 • rzetelność – nasze doświadczenie podparte jest solidną wiedzą merytoryczną oraz bardzo dobrą znajomością rynku pracy, nieustannie śledzimy zmiany w branży,
 • lojalność – gwarantujemy pełną dyskrecją i poufność powierzonych nam informacji,
 • terminowość – dotrzymujemy ustalonych terminów,
 • wsparcie na każdym etapie współpracy – Klient aktywnie uczestniczy w wykonywanych przez nas działaniach,
 • bezkonkurencyjność – jesteśmy liderem w branży doradztwa personalnego, wyróżniamy się na tle konkurencyjnych firm.
 • dostępność – Legnica, Brzeg, Oława, Oleśnica, Świdnica, Namysłów, Lubin, Nowa Sól, Strzelin, Trzebnica, Wałbrzych, Środa Śląska, Wołów, Jelcz Laskowice, Nysa, Dzierżoniów, Kłodzko, Kąty Wrocławskie, Jawor – w każdym z tych miast możesz liczyć na naszą pomoc.

Jakie są zalety skorzystania z pomocy profesjonalnej firmy doradztwa personalnego?

Klient, który decyduje się na współpracę z naszą agencją pracy tymczasowej w zakresie doradztwa personalnego, może liczyć na następujące korzyści:

 • agencja posiada własne nieustannie rozbudowywane bazy kandydatów i wie jak do nich dotrzeć,
 • pracownicy agencji doskonale znają przebieg procesu rekrutacji i możliwe scenariusze,
 • sprawą zajmuje się osoba, która zna nie tylko branżę HR, ale również branżę Klienta,
 • pracodawca ma możliwość zająć się głównymi działaniami firmy,
 • nie ma konieczności delegowania wewnętrznych pracowników do nowych zadań – mogą oni w pełni skupić się na swoich czynnościach,
 • kandydaci na dane stanowisko są wybierani skrupulatnie i rzetelnie – nie ma mowy o subiektywnej sympatii.

Praca przez agencję pracy tymczasowej – korzyści dla pracodawcy

Jak widać, praca czasowa to określona prawem instytucja, która niesie za sobą szereg korzyści dla pracodawcy. Jakich?

 • Możliwość szybkiego pozyskania pracownika

Tymczasowa agencja pracy wykazuje się dużą skutecznością i szybkością w zakresie poszukiwania pracowników. To ważne w szczególności wtedy, gdy potrzebujemy dużej ilości pracowników w krótkim czasie, a także w przypadku prac sezonowych.

 • Łatwość zatrudnienia pracowników zagranicznych

Zatrudnianie pracowników zagranicznych wiążę się z dopełnieniem szeregu rozmaitych formalności, m.in. pozwoleniem na pobyt i pracę w Polsce. W przypadku skorzystania z oferty agencji pracy tymczasowej z łatwością można zatrudnić pracowników zagranicznych, bez konieczności obciążania działu kadr i płac w firmie.

 • Brak konieczności zajmowania się sprawami kadrowo-płacowymi

Wszelkie sprawy związane z zatrudnianiem i wypłatą wynagrodzeń dla pracowników leżą po stronie agencji pracy.

 • Oszczędność czasu

Podobnie jak outsourcing pracowników czy praca tymczasowa, tak i rekrutacja personelu za pośrednictwem agencji wiąże się z ogromną oszczędnością czasu. Firmy rekrutacyjne wykorzystują nowoczesne metody rekrutacji pracowników, co przekłada się na szybkość znajdowania odpowiednich kandydatów na określone stanowiska. To agencja pracy tymczasowej przygotowuje ogłoszenia i wystawia je w odpowiednich miejscach, przyjmuje aplikacje, przeprowadza rozmowy kwalifikacyjne, weryfikuje wiedzę i kompetencję kandydatów. Jednym słowem zajmuje się aktywną rekrutacją, na którą pracodawcy zwykle nie mają czasu. 

 • Oszczędność pieniędzy

Procedura rekrutacji pracowników to kosztowne przedsięwzięcie, które zlecone firmie zewnętrznej, wbrew pozorom, pozwala na zaoszczędzenie środków finansowanych. Selekcja i rekrutacja przeprowadzana samodzielnie może zakończyć się niepowodzeniem, ponadto do jej przeprowadzenia najczęściej należy oddelegować innych pracowników, którzy w tym czasie nie mogą realizować swoich zadań, co także powoduje zaległości i kolejne koszty. W przypadku zlecenia rekrutacji agencji pracy nie musimy się o nic martwić. Płacąc za tę usługę możemy mieć pewność, że w naszej firmie zostaną zatrudnione wykwalifikowane osoby. Ile kosztuje rekrutacja pracownika? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Koszt ten uzależniony jest od zakresu usługi rekrutacji pracowników i zależy od wielu rozmaitych czynników, m.in. specyfiki branży czy wykorzystanych narzędzi przeznaczonych do weryfikacji kompetencji i umiejętności kandydatów.

 • Rekrutacja przeprowadzana przez specjalistów

Specjaliści ds. rekrutacji znają nowoczesne metody rekrutacji i selekcji pracowników, i doskonale potrafią je wykorzystywać w praktyce. To jednak nie wszystko. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu zawodowemu potrafią nie tylko korzystać z tych narzędzi, ale często tworzą również własne, autorskie sposoby rekrutacji pracowników należycie dostosowane do specyfiki branży. Ponadto zajmują się tylko rekrutacją, przez co cały swój czas poświęcają poszukiwaniom idealnych kandydatów, na co przedsiębiorcy zwykle nie mogą sobie pozwolić.

 • Dobrze przeprowadzona rekrutacja przełoży się na dobrą opinię firmy

Należycie przeprowadzona, profesjonalna rekrutacja wpłynie na wizerunek całej firmy. Dzięki temu nasze przedsiębiorstwo zostanie uznana za takie, które dba o swoich pracowników od samego początku, jeszcze wtedy, kiedy są kandydatami na dane stanowisko.

 

Rekrutacja pracowników z Ukrainy we Wrocławiu to popularna metoda pozyskiwania dobrze wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, którzy przyczyniają się do rozwoju naszego przedsiębiorstwa. Dlatego jeśli chcesz zatrudnić w swojej firmie prawdziwych specjalistów, nie zastanawiaj się dłużej, tylko już dziś skorzystaj z usługi, jaką jest rekrutacja pracowników za pomocą agencji pracy tymczasowej.

 

Outsourcing a praca tymczasowa

Pomiędzy outsourcingiem a pracą tymczasową nie można postawić znaku równości. Outsourcing pracowników to instytucja polegająca na przekazaniu określonych funkcji, zadań i czynności do realizacji firmom zewnętrznym specjalizującym się w danej branży. W tym przypadku agencja pracy tymczasowej świadcząca usługi outsourcingu pracowniczego na terenie miasta Wrocław i okolicznych miejscowości takich jak: Legnica, Brzeg, Oława, Oleśnica, Świdnica, Namysłów, Lubin, Nowa Sól, Strzelin, Trzebnica, Wałbrzych, Środa Śląska, Wołów, Jelcz Laskowice, Nysa, Dzierżoniów, Kłodzko, Kąty Wrocławskie, Jawor nie oddelegowuje pracowników, którzy mają pomóc w realizacji określonych prac, ale bierze na siebie pełną odpowiedzialność za wykonanie usługi. Klient nie określa liczy pracowników potrzebnej do wykonania zlecenia, nie ustala grafików, nie wypłaca wynagrodzenia za pracę, nie pełni również nadzoru nad pracownikami. Wszystkimi wymienionymi kwestiami zajmuje się agencja pracy tymczasowej. 

Leasing pracowniczy a praca tymczasowa

Leasing pracowniczy to usługa polegająca na wynajęciu pracownika zatrudnionego przez inną firmę. Ta instytucja nie została uregulowana prawem, jednak agencje ją oferujące korzystają z przepisów ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych. W przypadku leasingu pracowniczego konieczne jest podpisanie odpowiedniej umowy pomiędzy firmą wynajmującą pracownika a firmą oferującą usługę leasingu, ale też między pracownikiem a firmą, która chce go wynajmować innym podmiotom, czyli agencją pracy tymczasowej. Wówczas osoba oddelegowana przez agencję do firmy potrzebującej pracownika staje się pracownikiem tymczasowym. 

 

Praca tymczasowa to szybkie i korzystne rozwiązanie z punktu widzenia przedsiębiorców, którzy bez konieczności przeprowadzania złożonego, czasochłonnego i kosztownego procesu rekrutacyjnego oraz spełniania wielu wymogów formalnych i prawnych chcą uzupełnić niedobory kadrowe w swojej firmie z siedzibą w mieście Wrocław, Poznań, Kraków, Katowice, Opole, Zielona Góra, Tarnów, Częstochowa, Legnica, Kalisz, Kielce, Łódź i Warszawa , a tym doświadczonych i wykwalifikowanych pracowników. 

Skontaktuj się z nami

Doradztwo personalne

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

14 + 5 =

Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego