Dla pracownika

Outsourcing pracowników, praca tymczasowa, doradztwo personalne czy leasing pracowników to korzystne rozwiązania nie tylko dla właścicieli firm, ale również zatrudnianych osób.

Agencja pracy pośrednicząca między pracodawcą a pracobiorcą przejmuje na siebie wszelkie formalności związane z procesem rekrutacji oraz późniejszym zatrudnieniem. Celem agencji jest znalezienie dla firmy wykwalifikowanego pracownika na dane stanowisko, ale i pomoc pracownikowi w znalezieniu satysfakcjonującej pracy, która spełni jego oczekiwania i potrzeby – w tym finansowe. Z tego tytułu pracobiorca może liczyć na szereg benefitów znacznie poprawiających jego konkurencyjność na rynku. Agencja pracy tymczasowej we Wrocławiu zapewnia korzystne oferty pracy zarówno dla Polaków, jak i obcokrajowców. To gwarancja legalnej i dobrze płatnej pracy dla mieszkańców większych miast takich jak: Wrocław, Poznań, Kraków, Katowice, Opole, Zielona Góra, Tarnów, Częstochowa, Legnica, Kalisz, Łódź, Kielce, Łódź i Warszawa oraz mniejszych, okolicznych miejscowości: Legnica, Brzeg, Oława, Oleśnica, Świdnica, Namysłów, Lubin, Nowa Sól, Strzelin, Trzebnica, Wałbrzych, Środa Śląska, Wołów, Jelcz Laskowice, Nysa, Dzierżoniów, Kłodzko, Kąty Wrocławskie, Jawor.

Umowa z agencją pracy tymczasowej – jakie zalety dla pracownika?

Skorzystanie z pomocy agencji pracy to przede wszystkim brak konieczności żmudnego wysyłania CV i stresującego oczekiwania na odpowiedź rekrutującego. Teraz wszystkie formalności i znalezienie najkorzystniejszej oferty pracy bierze na siebie agencja pracy. Jakie są zalety tego rozwiązania dla pracownika? Sprawdź:

 • gwarancja legalnej pracy we Wrocławiu,
 • zdobycie niezbędnej dokumentacji: karty pobytu, pozwolenia na pracę, wyrobienie numeru PESEL,
 • wynagrodzenie adekwatne do rodzaju wykonywanej pracy i zawsze wypłacane w terminie,
 • wsparcie na każdym etapie rekrutacji – od skompletowania dokumentów rekrutacyjnych po pozytywne rozpatrzenie aplikacji,
 • opiekun mówiący w języku pracownika,
 • organizacja badań lekarskich,
 • zakwaterowanie i pomoc zameldowania się blisko miejsca wykonywanej pracy, 
 • transport do miejsca pracy,
 • pomoc w znalezieniu odpowiedniego dostawcy telefonu i założeniu konta bankowego.

Jaki rodzaj pracy oferuje agencja pracy tymczasowej we Wrocławiu?

Wybór właściwej oferty pracy zależy od kwalifikacji, umiejętności oraz indywidualnych preferencji pracownika. Agencja pracy we Wrocławiu prowadzi rekrutację na różnorodne stanowiska np. pakowacz, pracownik magazynu czy produkcji. Oferty pracy kierowane są także do obcokrajowców – również pracowników spoza Europy. Największą popularnością cieszą się nabory na następujące stanowiska pracy:

 • Pakowacz – pracownicy produkcji, którzy odpowiadają za właściwe pakowanie towarów i w dalszej kolejności przygotowanie ich do wysyłki oraz zabezpieczenie na czas transportu. Pakowacz powinien wyróżniać się umiejętnością logicznego myślenia, ponadprzeciętną sprawnością manualną i rzetelnością. Od pracowników wymaga się znajomości zasad BHP, a także przestrzegania standardów higieny. Pakowacz to odpowiedzialne stanowisko, gdyż od tego zależy w jakim stanie produkt dotrze do klienta oraz czy paczka zostanie odpowiednio skompletowana.
 • Pracownik magazynu – do podstawowych zadań magazyniera należy logistyczne zarządzanie wszystkimi produktami znajdującymi się na terenie magazynu. Poza tym pracownik jest odpowiedzialny za przyjmowanie oraz kontrolę dostaw do magazynu, wydawanie towaru klientom bądź do wysyłki, a także bezpieczeństwo magazynowanych produktów i całej przestrzeni magazynowej. Magazynier weryfikuje jakość przyjętego towaru i zarządza inwentaryzacją magazynu. W tym przypadku niezbędne są umiejętności logicznego myślenia i orientacji przestrzennej. Należy znać zasady BHP oraz higieny pracy.
 • Pracownik produkcji – praca przy linii produkcyjnej to typowo fizyczne zajęcie. Do podstawowych zadań na tym stanowisku należą: wykładanie towarów na taśmę produkcyjną, etykietowanie, elektroniczne uzupełnianie danych i często również kontrola jakości każdego produktu. Praca w tym charakterze wymaga od pracownika sprawności, punktualności, dokładności, a także szybkości w działaniu. Na produkcji konieczne są zdolności manualne oraz umiejętność pracy przy maksymalnym zachowaniu bezpieczeństwa swojego i otoczenia.

Jakiego rodzaju prac nie może podejmować się pracownik tymczasowy?

Agencja pracy we Wrocławiu zapewnia różnorodne oferty pracy dla obcokrajowców w zależności od ich preferencji i umiejętności. Istnieją jednak sytuacje, w których pracownik tymczasowy nie może podjąć się danego rodzaju pracy. Dotyczy to m.in.

 • zatrudnienia na stanowisku, które zajmował wcześniej etatowy pracownik i został on zwolniony nie później niż 3 miesiące wstecz z przyczyn niezależnych od tej konkretnej osoby,
 • zatrudnienia na stanowisku, które zajmuje nadal standardowy pracownik, ale w danym momencie bierze on udział w strajku,
 • szczególnie niebezpiecznej pracy,
 • pracy, która wymaga uzbrojenia pracownika w broń czy inne przedmioty przeznaczone do obezwładniania wymagające pozwolenia.

Pracodawca nie może zwalniać etatowych pracowników, a na ich miejsce zatrudniać pracobiorców tymczasowych. Poza tym niemożliwe jest również zachowanie ciągłości produkcji poprzez przyjęcie pracowników tymczasowych w czasie, gdy osoby zatrudnione na etacie strajkują. 

Umowa między agencją pracy a pracownikiem

W rzeczywistości to agencja pracy tymczasowej jest pracodawcą pracownika a nie właściciel firmy, w której zatrudniony wykonuje swoje obowiązki. Wobec tego do zadań agencji należy dopełnienie wszelkich formalności i prowadzenie dokumentacji pracowniczej, odprowadzanie za pracownika składek ZUS oraz wypłacanie pensji (pieniądze są wcześniej przekazywane przez pracodawcę). Pracownik zostaje zatrudniony przez agencję na podstawie umowy na czas nieokreślony. Dokument tworzy się poprzez porozumienie agencji pracy i pracodawcy, a także akceptację warunków umowy przez pracownika. Umowa dla pracownika tymczasowego musi zawierać:

– ściśle określony rodzaj pracy, którą będzie wykonywał pracownik tymczasowy,
– niezbędne do pracy na danym stanowisku kwalifikacje i umiejętności pracownika tymczasowego,
– okres wykonywania pracy przez pracownika tymczasowego,
– wymiar czasu, miejsce wykonywanej pracy,
– wysokość wynagrodzenia przysługująca pracownikowi tymczasowemu za wykonaną pracę.

 

Jakie prawa przysługują pracownikowi tymczasowemu zatrudnionemu poprzez agencję pracy we Wrocławiu?

Czynności wykonywane przez pracownika tymczasowego oraz jego traktowanie powinny być takie same, jak w przypadku standardowego pracownika. Jeżeli dane stanowisko pracy tego wymaga – pracodawca jest zobowiązany do zapewnienia pracownikowi odzieży i obuwia roboczego oraz podstawowych środków ochrony. Ponadto właściciel firmy musi koniecznie przeprowadzić szkolenie z zakresu zasad BHP i higieny racy. Pracownikowi tymczasowemu przysługuje także prawo do płatnego urlopu wypoczynkowego – w przypadku oddelegowanego pracownika urlop wynosi dwa dni za każdy kolejny przepracowany miesiąc. Szkolenia dotyczące podnoszenia kwalifikacji zawodowych nie dotyczą pracownika, który pracuje dla danej firmy krócej niż 6 tygodni. 

Formularz kontaktowy

Dla pracownika

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

11 + 15 =

Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego