Rekrutacja pracowników

Znalezienie dobrego pracownika to nie lada wyzwanie. Rekrutacja to złożony, czasochłonny i kosztowny proces, którego efekty często nie są zadowalające, nawet pomimo kilku tygodni poszukiwań idealnych kandydatów do pracy.

Dlatego warto to zadanie zlecić podmiotowi zewnętrznemu, jakim jest agencja pracy tymczasowej. Jeśli do swojej firmy z siedzibą w mieście Wrocław, Poznań, Kraków, Katowice, Opole, Zielona Góra, Tarnów, Częstochowa, Legnica, Kalisz Łódź, Kielce czy Warszawa potrzebujesz dobrych, rzetelnych i wysoko wyspecjalizowanych pracowników – świetnie trafiłeś! Agencja pośrednictwa pracy pomoże Ci znaleźć najlepszych pracowników do Twojej firmy.

Szukasz pracownika? Skontaktuj się z nami, a my:

 

Spotkamy się z Tobą, by dokładnie poznać Twoje preferencje i potrzeby

l

Ustalimy treść ogłoszeń na bazie profilu, który nam nakreślisz

U

Uruchomimy proces rekrutacji

Skoordynujemy komunikację rekrutacyjną, umieszczając ogłoszenia na odpowiednich portalach

Użyjemy nowoczesnych metod poszukiwania kandydatów, w tym m.in. direct search

Będziemy na bieżąco monitorować pojawiające się aplikacje, a w razie potrzeby uruchomimy dodatkowe działania lub źródła komunikacji rekrutacyjnej

Wybierzemy kandydatów do rozmów kwalifikacyjnych na podstawie otrzymanych CV

w

Przeprowadzimy wstępne wywiady telefoniczne lub na Skype`ie

i

Sporządzimy listę kandydatów rekomendowanych do spotkań z Tobą

Umówimy Cię na spotkanie z potencjalnymi pracownikami

Przygotujemy specjalny raport podsumowujący rekrutację na podstawie Twoich wytycznych

Będziemy na bieżąco kontaktować się z kandydatami na wszystkich etapach rekrutacji i selekcji

Czym jest rekrutacja pracowników we Wrocławiu?

Proces rekrutacji pracowników polega na pozyskiwaniu określonych osób na wolne stanowiska w firmie. Dzięki procesowi rekrutacji możliwe jest wyłonienie najbardziej pasującego kandydata na konkretne stanowisko. Należy jednak podkreślić, że rekrutacja pozwala na znalezienie potencjalnych pracowników, ale też wyselekcjonowanie osób, które najlepiej spełniają wymagania do pracy na danym stanowisku. Swoimi umiejętnościami oraz doświadczeniem najbardziej wpisują się zatem w istniejący zespół pracowników.

Metody selekcji pracowników

Agencje pracy tymczasowej wykorzystują w swojej pracy rozmaite metody rekrutacji pracowników, które pozwalają poznać umiejętności i możliwości kandydatów na dane stanowisko. To, w jaki sposób przeprowadzania jest selekcja pracowników w dużej mierze uzależnione jest od specyfiki branży i rodzaju stanowiska pracy. 

Proces rekrutacji i selekcji pracowników rozpoczyna się od analizy CV i innych dokumentów potwierdzających kwalifikacje i umiejętności kandydatów, a także od rozmowy kwalifikacyjnej. Dzięki tym metodom agencja pośrednictwa pracy poznaje kandydatów i sprawdza, czy odpowiadają oni wymaganiom określonym przez pracodawcę oraz czy posiadają możliwości realizacji zadań przypisanych danemu stanowisku, a także porównuje i zestawia ze sobą różnych kandydatów.

Skuteczną metodą pozwalającą w szybki sposób porównać kandydatów na aplikowane stanowisko są testy selekcyjne, które pozwalają sprawdzić wiedzę, ale też uzyskać informacje na temat cech osobowych, poziomu inteligencji, zdolności czy osiągnięć kandydata. Często stosuje się również testy zadaniowe, umożliwiające sprawdzenie konkretnych umiejętności zawodowych aplikantów.

Wykorzystywane narzędzia selekcji pracowników pozwalają na przygotowanie najlepszych kandydatów do pracy w przedsiębiorstwie.

Selekcja pracowników – na czym polega?

Agencja pracy tymczasowej musi dobrze poznać specyfikę organizację firmy, dlatego w pierwszej kolejności organizowane jest spotkanie mające na celu uzyskanie informacji odnośnie tego, czym zajmuje się przedsiębiorstwo, jakie zadania będzie realizować nowy pracownik oraz jakie wymagania, kwalifikacje uprawnienia czy doświadczenie powinien spełniać i posiadać. Celem spotkania specjalistów ds. rekrutacji z przedstawicielami firmy jest również poznanie sposobów działania i stylu zarządzania przedsiębiorstwa. Na podstawie zgromadzonych danych agencja pracy tymczasowej tworzy profil idealnego pracownika, na podstawie którego wybiera kandydatów, najlepiej odpowiadających określonym w profilu cechom. Agencja pośrednictwa pracy przeprowadzająca proces selekcji pracowników dba o to, by na zatrudnionym stanowisku znalazła się osoba, która w pełni spełni potrzeby i oczekiwania przedsiębiorcy. 

Jak przebiega proces selekcji pracowników?

Każdy pracodawca chce mieć w swoim zespole najlepszych pracowników. Jednak jak ich znaleźć? Do tego służy rekrutacja i selekcja pracowników, która przeprowadzana przez wykwalifikowaną agencją pracy tymczasowej oferującą swoje usługi na terenie miasta Wrocław i okolicznych miejscowości takich jak: Legnica, Brzeg, Oława, Oleśnica, Świdnica, Namysłów, Lubin, Nowa Sól, Strzelin, Trzebnica, Wałbrzych, Środa Śląska, Wołów, Jelcz Laskowice, Nysa, Dzierżoniów, Kłodzko, Kąty Wrocławskie, Jawor, gwarantuje zatrudnienie najlepszego pracownika. Na początkowym etapie agencja pośrednictwa pracy analizuje dane dotyczące kandydatów oraz testuje ich umiejętności, kompetencji i zachowania w różnych sytuacjach. Na podstawie zgromadzonych danych odrzuca tych aplikantów, którzy nie spełniają wymagań określonych przez pracodawcę. Kolejne etapy rekrutacji i selekcji pracowników pozwalają wyłonić spośród wszystkich kandydujących najlepszego pracownika, nie tylko pod kątem wiedzy, ale też umiejętności dopasowania się do profilu firmy. 

Pozostałe etapy rekrutacji pracowników

stworzenie i publikacja odpowiedniego, czytelnego i ciekawego ogłoszenia mającego na celu zainteresowanie potencjalnych kandydatów konkretną ofertą pracy;
wybór kandydatów z otrzymanych aplikacji;
nabór kandydatów przy zastosowaniu określonej metody selekcji pracowników przeprowadzany przez wyznaczonych i kompetentnych pracowników agencji (rozmowa kwalifikacyjna, testy);
sprawdzenie referencji kandydata;
podjęcie decyzji o zatrudnieniu;

Proces rekrutacji i selekcji pracowników rozpoczyna się od analizy CV i innych dokumentów potwierdzających kwalifikacje i umiejętności kandydatów, a także od rozmowy kwalifikacyjnej. Dzięki tym metodom agencja pośrednictwa pracy poznaje kandydatów i sprawdza, czy odpowiadają oni wymaganiom określonym przez pracodawcę oraz czy posiadają możliwości realizacji zadań przypisanych danemu stanowisku, a także porównuje i zestawia ze sobą różnych kandydatów.

Skuteczną metodą pozwalającą w szybki sposób porównać kandydatów na aplikowane stanowisko są testy selekcyjne, które pozwalają sprawdzić wiedzę, ale też uzyskać informacje na temat cech osobowych, poziomu inteligencji, zdolności czy osiągnięć kandydata. Często stosuje się również testy zadaniowe, umożliwiające sprawdzenie konkretnych umiejętności zawodowych aplikantów.

Wykorzystywane narzędzia selekcji pracowników pozwalają na przygotowanie najlepszych kandydatów do pracy w przedsiębiorstwie.

Dlaczego warto skorzystać z usług agencji pośrednictwa pracy w zakresie rekrutacji pracowników?

Pracodawcy doskonale wiedzą, że dobrze skonstruowany i zgrany zespół to podstawa każdego przedsiębiorstwa. Dlatego tak istotna jest rekrutacja i selekcja pracowników, której celem jest wyłonienie i zatrudnienie jak najlepszych pracowników. Stąd też wielu przedsiębiorców decyduje się na zlecenie zadania, jakim jest rekrutacja i selekcja personelu specjalistom, którzy zajmą się tym w fachowy i profesjonalny sposób. Dlaczego warto korzystać z usług firm rekrutacyjnych?

  • Oszczędność czasu

Podobnie jak outsourcing pracowników czy praca tymczasowa, tak i rekrutacja personelu za pośrednictwem agencji wiąże się z ogromną oszczędnością czasu. Firmy rekrutacyjne wykorzystują nowoczesne metody rekrutacji pracowników, co przekłada się na szybkość znajdowania odpowiednich kandydatów na określone stanowiska. To agencja pracy tymczasowej przygotowuje ogłoszenia i wystawia je w odpowiednich miejscach, przyjmuje aplikacje, przeprowadza rozmowy kwalifikacyjne, weryfikuje wiedzę i kompetencję kandydatów. Jednym słowem zajmuje się aktywną rekrutacją, na którą pracodawcy zwykle nie mają czasu. 

  • Oszczędność pieniędzy

Procedura rekrutacji pracowników to kosztowne przedsięwzięcie, które zlecone firmie zewnętrznej, wbrew pozorom, pozwala na zaoszczędzenie środków finansowanych. Selekcja i rekrutacja przeprowadzana samodzielnie może zakończyć się niepowodzeniem, ponadto do jej przeprowadzenia najczęściej należy oddelegować innych pracowników, którzy w tym czasie nie mogą realizować swoich zadań, co także powoduje zaległości i kolejne koszty. W przypadku zlecenia rekrutacji agencji pracy nie musimy się o nic martwić. Płacąc za tę usługę możemy mieć pewność, że w naszej firmie zostaną zatrudnione wykwalifikowane osoby. Ile kosztuje rekrutacja pracownika? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Koszt ten uzależniony jest od zakresu usługi rekrutacji pracowników i zależy od wielu rozmaitych czynników, m.in. specyfiki branży czy wykorzystanych narzędzi przeznaczonych do weryfikacji kompetencji i umiejętności kandydatów.

  • Rekrutacja przeprowadzana przez specjalistów

Specjaliści ds. rekrutacji znają nowoczesne metody rekrutacji i selekcji pracowników, i doskonale potrafią je wykorzystywać w praktyce. To jednak nie wszystko. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu zawodowemu potrafią nie tylko korzystać z tych narzędzi, ale często tworzą również własne, autorskie sposoby rekrutacji pracowników należycie dostosowane do specyfiki branży. Ponadto zajmują się tylko rekrutacją, przez co cały swój czas poświęcają poszukiwaniom idealnych kandydatów, na co przedsiębiorcy zwykle nie mogą sobie pozwolić.

  • Dobrze przeprowadzona rekrutacja przełoży się na dobrą opinię firmy

Należycie przeprowadzona, profesjonalna rekrutacja wpłynie na wizerunek całej firmy. Dzięki temu nasze przedsiębiorstwo zostanie uznana za takie, które dba o swoich pracowników od samego początku, jeszcze wtedy, kiedy są kandydatami na dane stanowisko.

 

Rekrutacja pracowników z Ukrainy we Wrocławiu to popularna metoda pozyskiwania dobrze wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, którzy przyczyniają się do rozwoju naszego przedsiębiorstwa. Dlatego jeśli chcesz zatrudnić w swojej firmie prawdziwych specjalistów, nie zastanawiaj się dłużej, tylko już dziś skorzystaj z usługi, jaką jest rekrutacja pracowników za pomocą agencji pracy tymczasowej.

 

Skontaktuj się z nami

Rekrutacja pracowników

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

3 + 10 =

Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego